Adekwatne oddziaływania pedagogiczne na dziecko z podejrzeniem i diagnozą niepełnosprawności w ujęciu pracy w grupie i zajęć indywidualnych




Liczba godzin dydaktycznych: 8
Maksymalna ilość uczestników: 16
 



Cel szkolenia:

1. Charakterystyka osobowości dziecka w wieku przedszkolnych z zaburzeniami neurorozwojowymi w praktycznym ujęciu 
2. Charakterystyka zaburzeń integracji sensorycznych u dziecka z deficytami, manifestowanymi przez zachowania trudne 
3. Określenie trudności i niepowodzeń przedszkolnych leżących po stronie kadry dydaktycznej, dziecka i rodziny jego pochodzenia
4. Określenie potrzeb dziecka z deficytami rozwojowymi rozpoczynającego edukację przedszkolną 
5. Wspomaganie rozwoju dziecka przez adekwatne oddziaływania pedagogiczne w placówce przedszkolnej w grupie rówieśniczej oraz podczas zajęć indywidualnych 
6. Efektywna współpraca z opiekunami dziecka, skuteczne metody komunikacji z rodzicem „trudnym” 
7. Wzmocnienie pedagogów, poprzez uzewnętrznienie ich zasobów i aktywację motywacji wewnętrznej 
 

Przebieg szkolenia:

Część teoretyczno / warsztatowa  – omówienie zagadnień zawartych w celach szkolenia w ujęciu teoretycznym z praktycznymi ćwiczeniami adekwatnie dobranymi do proponowanych treści, przy propozycji scenariuszy  zabaw i zajęć zorganizowanych z uczestnikami grupy. Doświadczenia na uczestnikach odczuć typowych dla dziecka z zaburzeniami neurorozwojowymi, umiejętności ich interpretacji i adekwatnego działania. Praktyczne przećwiczenie umiejętności wydawania poleceń, reagowania w sytuacji kryzysowej oraz podczas komunikowania się z rodzicami dziecka.
 

Edukatorzy:

Agnieszka Kozdroń
Pedagog zdrowia i profilaktyki społecznej, coach, autorka książek

Dodatkowe informacje:

Materiały dydaktyczne zapewnione przez edukatora: papier, kredki, plastelina, balony, nośnik do odtwarzania muzyki, koc.
 
Szkolenie jest realizowane według autorskiego programu, opracowanego przez Agnieszkę Kozdroń.
Szkolenie o charakterze zindywidualizowanym. Przed realizacją zalecany jest kontakt z placówką, celem określenia kluczowych dla Klientów potrzeb i problemów. Szkolenie to z założenia odpowiadać ma na rzeczywiste potrzeby Zamawiającego w ujęciu wyłącznie praktycznym.
 

Warunki uczestnictwa:

Ustalenie z organizatorem terminu, miejsca oraz liczby uczestników szkolenia.
 

Dane do przelewu
CEBP 24.12 Sp. z o.o.
ul. Kwiatowa 3
30-437 Kraków

Nr konta: 32 1020 2892 0000 5002 0532 8671

Kontakt
Monika Mendala
koordynator szkoleń:
Tel. (12) 631 04 10 wew. 103
Tel. Kom. 665 88 24 88,
E-mail: szkolenia@akademiaedukacji.eu


NOWOŚĆ

szkolenie Rad Pedagogicznych
Język komunikacji a właściwy rozwój dziecka w wieku przedszkolnym

szkolenie Rad Pedagogicznych
Aktywne i efektywne metody pracy z dziećmi

szkolenie Rad Pedagogicznych
O sposobach zminimalizowania stresu adaptacyjnego u dzieci.

szkolenie Rad Pedagogicznych
Dziecko z podejrzeniem i diagnozą niepełnosprawności w ujęciu pracy w grupie i z...
Szukaj szkolenia

Słowo kluczowe:


Adresaci szkolenia:


Typ szkolenia:


Tematyka:

Edukatorzy

Małgorzata Barańska
Rzeczniczka mądrej, przemyślanej,integracji w nauczaniu i wychowaniu.

Piotr Kaja
Kompozytor, aranżer, muzyk, współautor Nowej Podstawy Programowej

Ewa Jakacka
Prowadzi zajęcia według autorskiego programu na kursie Metody Dobrego Startu...

Aleksandra Kozendra
Pedagog, nauczyciel akademicki, psychoterapeuta tańcem i ruchem, instruktor